Eleven. Don't touch - Laura Priestess

#wdzięczność

Myślę, że chyba przesadziłam że smutnością poprzedniego posta. Miałam nie najlepszy nastrój przed wizytą u lekarza, w sprawie dalszego leczenia raka tarczycy.  Jednak lekarz okazał się cudowny 😍. Choć zapewne Pan tego nie przeczyta, dziękuję z całego serca za Pana wrażliwość na uczucia pacjenta.

 

To niezwykle ważne, by wyrażać wdzięczność, za troskę i ciepło, które ktoś nam daje, choć wcale NIE MUSI. W przypadku lekarzy to szczególnie ważne. By czuli, że ich empatia ma sens, że pomaga opanować strach. By chciało się im odpowiadać na pytania, by nie odechciało się im rozsiewać to ciepło, żeby ludzie nie bali się wizyty i badań profilaktycznych. Bo badania nie są po to, by straszyć, lecz właśnie dla bezpieczeństwa.

Wdzięczność pomaga rozpleniać się dobru, nie żałujmy jej nikomu. Chciałabym więc serdeczne podziękować drogiej A. (również lekarce) i M. (lekarzowi od depresji) oraz równie drogim Annie, G. i U. za Waszą życzliwość. Ani G. – za to, że wypchnęła mnie w porę na tą biopsję. Cudownym praktykantom ze szpitala, miłym lekarzom i pielęgniarkom.

 

Podobno nasz mózg bardziej zapamiętuje złe doświadczenia, i że potrzeba pięciu pozytywnych wrażeń, by miały moc taką, jak jedno negatywne. Dlatego serdecznie dziękuję wszystkim którzy pozytywnie ocenili moją książkę. Również tym, którzy wyrazili rozsądną krytykę, lecz zrozumieli przesłanie książki i docenili mój trud. Jest Was tak dużo, że nie dam rady wymienić wszystkich, ale wszystkie dobre słowa niezmiernie doceniam😍❤️

 

Więc gorąco dziękuję Panu Doktorowi Andrzejowi Depko, Ani Golus, Dianie Nowek, Leszkowi Juszczyszynowi, Jadzi Samolińskiej, Ani Jachim, Magdzie Widłak-Langer, Kamilowi Nowakowi, Kaji Szulczewskiej, Kubie Śpiewakowi, Pani Kasi Kucewicz, i wszystkim – również tym, z którymi rozmawiałam osobiście – za piękne i mądre  recenzje i za dobre słowa.

Dziękuję serdecznie całemu zespołowi Wydawnictwa Replika i wszystkim, dzięki którym udało mi się zrealizować moje marzenie o wydaniu Jedenaste. Nie dotykaj.

Co do badań profilaktycznych – nie jestem ekspertem, dlatego polecam blogi Agi Szuścik https://www.agaszuscik.com/blog i Karoliny  Wilk https://kinka.com.pl/ – Wam również bardzo dziękuję za nagłaśnianie jak ważna jest profilaktyka.