Eleven. Don't touch - Laura Priestess

Pupa

W ostatnim czasie, w Internecie obchodzone było dość nietypowe święto. Dzień Łapania za Pupę. Wiele osób – bardzo słusznie – je potępiło, gdyż nazwa święta bynajmniej nie wskazywała, by chodziło o łapanie za zgodą.

Czytałam posty Maji Staśko, Edukatorki Seksualnej i Michaliny Korzeniowskiej.
“Nikt nie ma prawa dotykać nas bez naszej zgody za pupę, biust, nogę czy szyję. To jest ZAWSZE molestowanie niezależnie od dnia i okoliczności”.

Dodalabym “nikt nie ma prawa dotykać nas bez naszej zgody, niezależnie od naszego wieku”.

“Klaps dany osobie, która sobie tego nie życzy jest poważnym naruszeniem, jak każdy niechciany dotyk miejsc intymnych”.

Tu dodałabym: “Dziecko też jest osobą. Nastolatka też jest osobą”.

“‘Miałam 14 lat.  Mężczyzna klepnął mnie w pupę. To było obrzydliwe’. Pamiętajcie, niechciany dotyk to molestowanie”.

Dodałabym: “Niezależnie, kim jest mężczyzna”.

Czytałam o 13-letniej dziewczynie, którą mężczyzna klepnął pod sklepem. O nastolatce, którą stale klepali koledzy w szkole.
Opisanych zostało wiele takich historii. Raczej wszyscy zgadzają się, że dziewczynek i nastolatek – tak samo jak dorosłych kobiet – nie wolno klepać po pupie.

Tylko jeden rodzaj klepnięcia podczas komentowania tego niestosownego święta nie został poruszony. Tylko jeden rodzaj mężczyzny.  Jakby był on istotą niematerialną i bezpłciową, jakby wśród tej kategorii mężczyzn wogóle nie było pedofilów.

Jakby dziewczyna w jedynym wypadku nie miała prawa poczuć się seksualnie poniżona, i jakby to ona była winna, gdyby odebrała to klepnięcie seksualnie.

Nastoletnie dziewczyny – tak samo jak  dorosłe kobiety – czują się oburzone, zszokowane, zaskoczone, zawstydzone, jeśli mężczyzna klepnie je w pupę bez ich zgody. Często nie wiedzą jak zareagować.
I prawie wszyscy są oburzeni, jakim prawem ktoś klepnął, czyli dotknął w ten sposób dziewczynę, 13-latkę.
No chyba, że… sprawcą takiego dotyku jest ojciec. O tym się nie mówi, choć to klepnięcie fizycznie nie różni się od innych klepnięć niczym. 
12-letnie dziewczyny najczęściej mają okres. 13-letnie przeważnie mają wyraźne piersi. Niektóre mają już miseczkę D, lub większą.

Nie można klepnąć 13-latki i nie dotknąć tym samym dojrzewającego seksualnie ciała młodej kobiety.

Pedofile znajdują się niestety pośród wszystkich mężczyzn. Wśród nauczycieli, murarzy, policjantów, księży, alkoholików, abstynentów, mieszkają we wsiach i w miastach. Wielu z nich ma własne dzieci. Bycie ojcem nie oznacza automatycznie nie-bycia pedofilem.
Ale w tym poście bynajmniej nie chodzi mi tylko o kwestię pedofilnych intencji. Nawet bez nich, złapanie nastolatki za pupę jest wtargnięciem w jej intymność. I jeśli jesteśmy przeciw łapaniu dłonią za pupę, to nie powinno tu być żadnych wyjątków.